Stajnia iHaha! położona w Gdańsku Oliwie, w otoczeniu lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego zaprasza całe rodziny na zajęcia rekreacyjnej jazdy konnej, konne spacery po Lasach Oliwskich, hipoterapię. Pogalopuj po zdrowie i dobre samopoczucie!

Stajnia iHaha! powstała z myślą o tych, którzy w jeździe konnej szukają odpoczynku od codziennego stresu, a jednocześnie chcieliby zadbać o siebie i swoich najbliższych. Ośrodek położony jest w malowniczej i bardzo spokojnej okolicy w bezpośrednim sąsiedztwie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, w rejonie znanym z dobrego mikroklimatu.

Zajęcia w naszym ośrodku skupiają się na prozdrowotnych aspektach jeździectwa. Realizujemy program „Galopem po Zdrowie!”, w ramach którego chcemy promować jazdę konną jako receptę na wiele dolegliwości związanych z współczesnym stylem życia, na który składa się długotrwały stres, przemęczenie, siedzący tryb pracy i brak aktywnego wypoczynku. W tę ideę wpisują się też zajęcia hipoterapii skierowane do osób niepełnosprawnych, które w koniu odnajdują nie tylko terapeutę i rehabilitanta, ale też dobrego towarzysza i przyjaciela.

Dla najmłodszych prowadzimy oparty o najnowszą wiedzę  psychologiczną i pedagogiczną, autorski program Rozwojowej Jazdy Konnej , który stworzony został  z myślą o wspieraniu wieloprofilowego, zrównoważonego rozwoju dzieci. Zajęcia wykorzystują elementy terapii pedagogicznych, hipoterapii, logopedii, a także wzbogacone są o gry i zabawy zręcznościowe, dzięki czemu lekcje jazdy są atrakcyjne i urozmaicone, a więc są świetnym pomysłem na aktywne spędzenie czasu wolnego.

Naszym priorytetem jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa uczestnikom zajęć, dlatego jazdy odbywają się indywidualnie bądź w niewielkich grupach pod okiem wysoko kwalifikowanych instruktorów, a także z udziałem asystentów. Dzięki temu możemy dostosować zadania do poziomu jeźdźców oraz każdemu zapewnić komfort i przyjemność ze zdobywania nowych umiejętności. Staramy się, by nasi jeźdźcy kończyli jazdy zrelaksowani i w dobrych nastrojach.

Nasze konie

W naszej stajni zajęcia odbywają się na koniach rasy Cob Irlandzki (inaczej Tinker lub koń cygański). Rasa to została wyhodowana przez wędrownych Cyganów w Irlandii i słynie z łagodności, niepłochliwości i przyjaznego charakteru. Mało popularne w Polsce, są uznanymi końmi rekreacyjnymi i rodzinnymi na Zachodzie, zwłaszcza w Anglii, Niemczech i Holandii. Konie te cechują się także niezwykłym wyglądem – bujne grzywy, długie szczotki pęcinowe i gęste ogony oraz atrakcyjne, srokate umaszczenie przyciąga uwagę i upodabnia Tinkery do bajkowych kucyków. Cob irlandzki jest jednak silnym, mocnym koniem, który bez problemu powiezie także dorosłego jeźdźca. W chwili obecnej posiadamy cztery konie, pochodzące z jedynej w Polsce hodowli rasy  „Jaskółka” w  Marczowie – są to trzy wałachy: 8 letni Józek oraz 4 letnie Pancho i Bojar a także jedna klacz – 5 letnia Murphy. Ich zdjęcia można odnaleźć w Galerii.

Stajnia iHaha! realizuje program „Galopem po Zdrowie”, którego celem jest promowanie jazdy konnej jako aktywności mającej nieoceniony, pozytywny wpływ na zdrowie. Jej prozdrowotne, rehabilitacyjne właściwości są już od wielu lat wykorzystywane w terapii różnych zaburzeń rozwojowych i niepełnosprawności. Jazda konna rozluźnia ciało, stymuluje zmysł równowagi, poprawia kondycję fizyczną i samopoczucie psychiczne, dlatego z jej dobrodziejstw skorzystać może niemal każdy.

 „Galopem po Zdrowie”

  • Promowanie aktywnego stylu życia jako sposobu na utrzymanie dobrego zdrowia, ze szczególnym naciskiem na dobroczynne właściwości jazdy konnej
  • Propagowanie wczesnego i wieloprofilowego wspierania rozwoju dzieci poprzez autorski  program Rozwojowej Jazdy Konnej.
  • Promowanie hipoterapii jako skutecznej formy rehabilitacji osób niepełnosprawnych.

Sposoby realizacji:

  • Prowadzenie zajęć hipoterapeutycznych dla osób niepełnosprawnych
  • Prowadzenie zajęć usprawniających i rekreacyjnych na końskim grzbiecie dla osób dorosłych.
  • Prowadzenie zajęć Rozwojowej Jazdy Konnej dla dzieci
  • Uczestnictwo w festynach, piknikach i imprezach o tematyce rodzinnej i zdrowotnej.

Zapraszamy!

Powstanie Stajni iHaha! było możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych pochodzących z Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego „Kapitał Ludzki”, działanie 6.2.